Kontrol Bizde

Bu odada bulunduğunuz sürece Etiketle- Kilitleme-Emniyete Al-Deneme (EKED) Uygulaması ile tehlikeli enerji kaynaklarının kontrol altında tutulmasına yönelik uygulamalar aktarılacaktır.

Elektrik, mekanik, hidrolik, pnömatik, buhar, yerçekimi ve radyasyon gibi tüm enerji türleri için uygulanan kilitleme etiketleme deneme sistemi çalışanların kendi güvenliğini sağlamaları için kullandıkları temel araçlardan biridir.

Etiketle- Kilitleme-Emniyete Al-Deneme (EKED) uygulaması ile bahsedilen enerji türleri barındıran bir makine veya ekipmana temizlik, bakım, kontrol ve benzeri amaçlı bir müdahale yapılmadan önce makine veya ekipmanın her türlü tehlikeli enerji kaynağının tam olarak izole edilmesi, artakalan ya da depolanmış enerjinin ortadan kaldırılması veya sınırlama altına alınması sağlanacaktır.

Böylece makine ve ekipmanlar üzerinde çalışmaya başlamadan önce sıfır enerji durumuna erişilmesi ve sonrasında faaliyete başlanması sağlanarak çalışanların olası tehlikelerden korunması sağlanacaktır. "Bir kilit, bir çalışan, bir enerji kaynağı" felsefesi ile bireysel kilitlerin çoklu kilit kutularının ve diğer EKED ekipmanlarının kullanımı öğrenilecektir.

Kullandığımız tüm ekipmanların çalıştırılması için kullandığımız elektrik enerjisi en büyük görünmez tehlikedir. Bu odamızda elektrik tehlikeleri ve uzman elektrikçi ekipleri için detaylı korunma tedbirleri de aktarılacaktır.

Tüm eğitim sunumları, eğitim filmleri, fotoğrafları bir “tık” ötenizde. Uygulama materyali ile birlikte bu odayı keşfetmeye hazır mısınız ?