Bakımdayız

Bu odada bulunduğunuz sürece tüm bakım faaliyetleri esnasında karşılaştığımız riskler ve tedbirleri aktarılacaktır. Çalışma ortamlarında kullandığımız ekipmanların emre amadeliğinin sağlanması için periyodik koruyucu bakımlar yapılmaktadır. Belirli bir plan çerçevesinde yürütülen bu faaliyetlerde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini önceden planlamak daha kolay ve mümkündür. Peki ya arizi bakımlar hiç beklenmedik bir anda oluşan arızada rutin üretim faaliyetinde devam edilmek ana hedefken isg riskleri nasıl yönetmeliyiz?

Bakım yapılan ekipmanların insan gücü ile taşınması mümkün olmadığı durumlarda devreye giren taşıma ve kaldırma ekipmanları hayatınızı kolaylaştırırken hangi isg risklerini oluşturuyoruz?

Ellerimiz en değerli ekipmanlarımız, peki el aletleri ile çalışırken onlara yeterli özeni gösteriyor muyuz? Kullandığımız tüm el aletlerinin periyodik kontrollerini nasıl ve ne sıklıkla yapıyoruz?

Tüm bu soruların cevapları için eğitim sunumları, eğitim filmleri, fotoğrafları bir “tık” ötenizde. Uygulama materyalleri ile birlikte bu odayı keşfetmeye hazır mısınız?